Reklamy stanowią obecnie bardzo ważną część naszego życia. Trudno sobie wyobrazić, żeby ktoś z nas nie znał reklamy produktu, którego używamy na co dzień. Podczas gdy jeszcze trzydzieści lat temu reklamy były raczej rzadkością w mediach, o tyle dzisiaj ciężko nam sobie wyobrazić, aby w komercyjnych stacjach film, czy też program rozrywkowy nie zostały przerwane na dłuższy czas przez reklamy właśnie. Jest to niezwykle irytujące, zwłaszcza gdy film nas bardzo interesuje.

Są jednak i plusy reklam. Potrafią one uświadomić problemy życia codziennego i dać nam do zrozumienia, co się aktualnie dzieje na świecie i w jaki sposób możemy temu zaradzić. Dzięki reklamom wielkie firmy również mogą współdziałać na rzecz poprawy najbiedniejszym. Reklamy są obecnie dzisiaj nie tylko w mediach, ale i na słupach ulicznych, czy na billboardach. W zasadzie wszędzie – poprzez sklepy, uczelnie, czy nawet urzędy możemy znaleźć reklamę – jeśli nie produktu, to na przykład wydarzenia w naszej okolicy, czy pewnej promocji. Istotne w kontekście reklam są także np. konferencje, czy targi pracy, które mają duży wpływ na rozwój firmy.

To właśnie na takich wydarzeniach wielkie firmy mogą przedstawić swoją ofertę potencjalnym klientom, jak i potencjalnym pracownikom. Zazwyczaj wtedy pojawiają się małe upominki, gadżety, które pozwolą ich zdecydowanie bardziej przekonać, aby pozostać przy stanowisku. Mogą to być np. krówki reklamowe , czy inne cukierki, baloniki, długopisy, breloczki, smycze, plecaki, czy torebki.