oryginalna umywalka miedziana

Miedziane umywalki do domu? Dla wielu osób taka propozycja może wydawać się niemal jak z kosmosu. Przecież miedź nie jest materiałem, który kojarzy się z wyposażeniem łazienki czy kuchni. Zlewy, wanny czy umywalki – do ich wykonania jak powszechnie wiadomo używa się najczęściej ceramiki. Bynajmniej z takiego materiału są najczęściej te urządzenia, które spotkać można w tradycyjnych sklepach.

Jeśli jednak ktoś szuka rozwiązań bardziej eleganckich, nieszablonowych, powinien zwrócić uwagę na miedź. Coraz częściej na rynku znaleźć można bowiem zlewy miedziane, umywalki miedziane czy nawet baterie i korki miedziane. Wykonane z tego niezwykłego pierwiastka, potrafią zachwycić nie tylko swoją estetyką, ale również właściwościami. I w tym miejscu warto powiedzieć o dwóch z nich.

Pierwsza z korzystnych właściwości miedzi, za którą powinniśmy ją pokochać, to jej bakteriostatyczność. Pierwiastek ten niezwykle skutecznie hamuje rozrost bakterii, a wręcz zabija je, czyniąc środowisko o wiele bardziej higienicznym. Łatwo więc sobie wyobrazić o ile bardziej higieniczne będą takie umywalki miedziane: https://www.miedzianydom.pl/umywalki-miedziane,c32.html – w stosunku do ich ceramicznych odpowiedników.

Druga właściwość to naturalne pokrywanie się patyną. Dzięki temu każda powstała rysa w krótkim czasie staje się niewidoczna na ludzkiego oka. To naprawdę świetna sprawa.

Jeśli ktoś szuka rozwiązań nieszablonowych, pełnych wdzięku i klasy, miedź może być rewelacyjną odpowiedzią na jego potrzeby. I to bez względu na styl, w jakim wnętrze jest wykończone. Miedź pięknie wygląda zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i tradycyjnych.