Jedną z największych uroczystości, w jakich bierze się udział w życiu jest własny ślub. To bardzo wyjątkowe wydarzenie, które wiąże się z silnymi emocjami, ale też mnóstwem spraw do zorganizowania. Niezwykle ważną kwestią są odpowiednie kreacje ślubne, w tym wybór stylowej i pięknej sukni ślubnej. Wybór ten może być trudny, bo salony mody ślubnej proponują ogromny wybór różnych fasonów i krojów sukien na ślub.

Czym różni się suknia na ślub kościelny od sukni na ślub cywilny?

Każdy ślub jest inny, bo różni są ludzie, którzy go organizują. Sporo jednak różni ślub cywilny od ślubu kościelnego, przede wszystkim miejsce i rozmach z jakim taka uroczystość jest organizowana. Różne sukienki zakłada się też na takie uroczystości. Na ślub kościelny zwykle pani młoda zakłada długą i bardzo efektowną suknię do samej ziemi, niejednokrotnie ma ona długi tren. Takie suknie mają sute spódnice i mnóstwo błyszczących ozdób. Jest to wyjątkowa kreacja, którą zakłada się tylko raz w życiu.

Z kolei suknia na ślub cywilny jest skromna i prosta, ma ona charakter sukni ślubnej, ale nie jest tak bogato zdobiona i tak obszerna jak suknia do kościoła. Jednak również ma ona wiele zalet, przede wszystkim jest o wiele wygodniejsza w noszeniu, zapewnia swobodę ruchów i ma na tyle uniwersalny krój, że można ją później znowu wykorzystać na inną uroczystość.

Nietypowe sukienki do ślubu cywilnego

Nie ma jednego wzorca odnośnie tego, jak powinna wyglądać pani młoda w dniu ślubu. Obecnie odchodzi się od stereotypowej bieli i bardzo modne są suknie ślubne (2021 zobacz na annakara.com) w odcieniach pudrowego różu, srebra, ecrie czy szampana. Jedyną zasadą jest to, by sukienka była efektowna i elegancka, bo uroczystość ślubna jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu i trzeba się w nim prezentować jak najlepiej.

Długość sukienki do ślubu cywilnego również jest dosyć uniwersalna. Można założyć długą suknię z lejącego się materiału, sukienkę w kształcie litery A albo też model rozkloszowany w talii. Fason sukni powinien być przede wszystkim dopasowany do kształtu sylwetki.

Sukienki dla druhen

Na każdym ślubie najważniejsza jest pani młoda i pan młody, jednak coraz częściej panny młode chcą by towarzyszyły im przez cały ślub druhny. Zwykle jest to kilka dziewczyn, z którymi pani młoda jest w zażyłych stosunkach. Aby druhny się wyróżniały, muszą mieć na sobie te same sukienki. Najlepiej jeśli mają one ten sam kolor i fason, ale jeśli nie ma takiej możliwości wystarczy, że będą w tym samym kolorze.

Suknie dla druhen mogą mieć dowolny krój, zwykle są one długie do ziemi albo przed kolana. Bardzo modne są teraz sukienki rozkloszowane w talii, które mają kilka warstw tiulu. Jeśli zaś chodzi o kolorystykę to zdecydowanie prym wiodą sukienki w delikatnym odcieniu pudrowego różu. Tego typu stylizacje pasują do większości typów urody, ich krój zaś można bez problemu dopasować do różnych typów urody.