Paski ledowe są obecnie niezwykle popularnym trendem w oświetleniu. Jeżeli mamy zamiar takie oświetlenie zamontować w swoim domu lub w jakimkolwiek innym budynku, powinniśmy o tym pamiętać o kilku kwestiach. Podstawową z nich jest to, że nie można ich zainstalować bezpośrednio na ścianie, ponieważ nie będą miały one odpowiednich warunków do bezusterkowego działania. Dlatego też niezbędne będą profile do taśm LED – zabezpieczają oświetlenie ledowe przed oderwaniem, uszkodzeniami różnego rodzaju oraz przedłużają ich działanie. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź dlaczego warto wybrać profile z aluminium!

Profile do oświetlenia ledowego – jakie powinny być?

Aluminium jest idealnym tworzywem, które współgra z nowoczesnymi urządzeniami. Przede wszystkim aluminium doskonale odprowadza ciepło i wydłuża żywotność diod ledowych. Jest to również materiał nierdzewny i wystarczająco elastyczny. Taki profil jest w stanie przedłużyć działanie taśmy nawet dwukrotnie a dzięki jego zamontowaniu możesz cieszyć się długą i bezawaryjną pracą urządzenia!

Led profile aluminiowe – jaki rodzaj wybrać?

Profile ledowe można podzielić na kilka kategorii. Będzie to zatem:
profil LED kątowy
wpuszczany
okrągły
szeroki
natynkowy
podłogowy
schodowy
Pamiętaj również, że profile do taśm LED wymagają odpowiednich kloszy, które mają za zadanie ochronić taśmę i rozpraszać światło.

Estetyczna oprawa Twojego oświetlenia – LED profile aluminiowe

Taśma LED, bez żadnej osłony, nie prezentuje się zbyt dobrze. Jeśli jesteś właścicielem sklepu, kawiarni lub innego miejsca, w którym przyjmujesz klientów, wiedz, że estetyka wnętrza jest bardzo ważna. Taki profil spełnia więc nie tylko niezwykle praktyczną rolę, jaką jest ochrona przed kurzem, brudem i zanieczyszczeniami oraz uszkodzeniami. Schludne pomieszczenia, zwłaszcza sale restauracyjne, sprawiają, że goście czują się doskonale w takim wnętrzu. Gdy chcesz rozświetlić ogródek lub przydomowy taras, a nawet balkon takie profile sprawią, że oświetlenie będzie się zarówno pięknie prezentowały, jak i sama taśma LED będzie odpowiednio zabezpieczona. Aby ochrona była jeszcze bardziej skuteczna niezbędne są klosze. Możesz wybrać:
-klosz przezroczysty, transparentny – w tym przypadku diody są bardziej widoczne a światło ostrzejsze i bardziej rażące
-kosz mleczny – lepiej maskuje diody i daje przyjemne, delikatne światło – idealne do do barów i restauracji
Zanim kupisz taśmy i profile do oświetlenia LED, sprawdź, jakiego rodzaju profile i klosze będą Ci potrzebne – dzięki temu, takie światło posłuży Ci bardzo długo!