pogotowie hydrauliczne kraków

Zapowietrzony grzejnik nie tylko słabo grzeje, ale również wydaje z siebie wiele uprzykrzający życie dźwięków: bulgotanie i szumy sprawiają, że czujemy dyskomfort. Dzieje się tak, ponieważ powietrze przenika do wnętrza instalacji grzewczej. Warto regularnie odpowietrzać instalację, gdyż w innym wypadku grozi to poważniejszą awarią. Z zapowietrzonym kaloryferem poradzimy sobie zazwyczaj sami, ale niekiedy potrzebna jest pomoc hydraulika. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ten temat!

Usługi hydrauliczne a zapowietrzony kaloryfer

Jedną z konsekwencji zapowietrzenia może być rozregulowanie pracy pompy. Oznacza to, że pompa zamiast wody pompuje powietrze, co z kolei może doprowadzić do uszkodzenia wału lub pierścieni ślizgowych. Kolejną konsekwencją będzie:
korozja grzejników
oraz pojawienie się zagrzybionych miejsc na suficie i ścianach w pomieszczeniach, które nie są odpowiednio grzane

Jeżeli nie znasz się na pracach tego typu, konieczny będzie hydraulik. Jak najszybciej skontaktuj się z fachowcem, ponieważ tak jak było to powiedziane powyżej, zapowietrzony kaloryfer to konsekwencje, które mogą okazać się w dalszej perspektywie bardzo kosztowne.

POLECAMY: solidne pogotowie hydrauliczne KrakówHydraulik24.Krakow.pl

Jak odpowietrzyć grzejniki różnego typu?

Warto tutaj wspomnieć, że zapowietrzeniu mogą ulec pojedyncze żebra kaloryfera. Wtedy tylko wybrane części grzejnika są zimne a reszta urządzenia daje ciepło. Wśród zaworów odpowietrzających wyróżniamy:
-ręczne
-automatyczne
Odpowietrznik ręczny znajdziemy w większości współczesnych instalacji grzewczych. Aby odpowietrzyć kaloryfer wystarczy przekręcić we właściwym miejscu pokrętło. Minusem takiego rozwiązania może być niska wydajność. Oznacza to, że nie będzie możliwe odpowietrzenie kaloryfera, którego ciśnienie przekracza 15 barów – wówczas usługi hydrauliczne będą niezbędne! Fachowcy dysponują odpowiednim sprzętem oraz wiedzą i poradzą sobie z odpowietrzeniem kaloryfera nawet takiego, który ma jedynie ręczną regulację.

Ile kosztuje odpowietrzenie kaloryfera hydraulika?

Odpowietrzanie trzeba przeprowadzać tylko wtedy, gdy instalacja jest wystudzona, ale to nie wszystko jeśli chodzi o przywrócenie normalnego funkcjonowania grzejników! Cena za usługę nie jest zbyt wygórowana jeśli weźmiemy pod uwagę fakt przyszłych konsekwencji. Warto regularnie sprawdzać grzejniki w domu lub w mieszkaniu tak, aby nie doprowadzić do sytuacji długotrwałego zapowietrzenia.

W przypadku odpowietrzania pojedynczych grzejników prace hydrauliczne nie trwają zbyt długo, hydraulik zrobi to błyskawicznie. Jeśli kaloryfery są umiejscowione w domu bardzo licznie, wówczas musimy się liczyć z większymi kosztami. Jeżeli masz w domu grzejniki starego typu – żeliwne, raz na jakiś czas powinieneś je płukać po to, by usunąć znajdujące się wewnątrz zanieczyszczenia. Jeżeli nie potrafisz zrobić tego samodzielnie poszukaj doświadczonego i profesjonalnego hydraulika, który wykona te prace dla Ciebie.